Darujte 2%

Keď rodičia detí so zdravotným znevýhodnením odcestujú do zahraničia, kvôli zabezpečeniu potrebnej starostlivosti pre svoje dieťa hovoríme tomu SOCIÁLNA EMIGRÁCIA. Keď rodičia detí so zdravotným znevýhodnením odídu z práce, aby sa mohli starať o svoje dieťa, čím postupne strácajú sociálne kontakty, priateľov a sú nechcene vylúčení zo spoločnosti hovoríme tomu SEKUNDÁRNA SEGREGÁCIA.

Ako Platforma rodín detí so zdravotným znevýhodnením sa snažíme presadzovať zmeny v systéme, ktoré zabezpečia špecifické potreby dieťaťa tak, aby rodičia nemuseli hľadať sociálne zázemie pre svoje dieťa v zahraničí či zostávať „nútene“ doma a sami zabezpečovať svojmu dieťaťu zdravotné, terapeutické aj vzdelávacie potreby.

Platforma rodín predstavuje trojlístok, ktorý sa bežne nachádza na lúke. Aj rodiny detí so zdravotným znevýhodnením nechcú byť ničím výnimočné, či ojedinelé. Chcú byť ako bežný trojlístok. Chcú aby ich deti chodili do bežnej škôlky, či školy a rodičia s vedomím, že ich dieťa má zabezpečenú potrebnú starostlivosť sa mohli vrátiť do práce. Netúžia po štvorlístku ako symbole šťastia. Postačí im trojlístok, ktorý predstavuje normálny život.

Staňte sa aj vy nositeľmi zmeny a pomôžte nám žiť normálny život.

Poukázaním 2% z Vašich daní nám pomôžete pokračovať v našej práci. Vaše 2% z daní nie sú žiadnou sumou navyše, sú súčasťou Vášho povinného odvodu. Týmto rozhodnutím však prispejete k realizácií projektov, ktoré predstavujú pre rodiny detí so zdravotným znevýhodnením novú životnú šancu.

Ako môžete poskytnúť 2% z Vašich daní?

2% z daní môžete poukázať v daňovom priznaní, ktoré je potrebné podať do 31.3.2019.
Zamestnanci, ktorým robí ročné zúčtovanie dane ich zamestnávateľ môžu poukázať 2% z daní až do 30.4.2019 pomocou vyhlásenia a potvrdenia o zaplatení dane od zamestnávateľa odoslaného na príslušný Daňový úrad podľa miesta bydliska.

Údaje, ktoré budete potrebovať:
IČO: 50525654
Právna forma: občianske združenie
Obchodné meno (názov):
 Platforma rodín detí so zdravotným znevýhodnením
Ulica: Veslárska
Súpisné/orientačné číslo: 9
PSČ: 921 01
Obec: Piešťany

Nové editovateľné tlačivá vypisujte ELEKTRONICKY PALIČKOVÝM PÍSMOM.

Danove-priznanie-k-dani-z-prijmov-PO

Danove-priznanie-k-dani-z-prijmov-FO-typA

Danove-priznanie-k-dani-z-prijmov-FO-typB

FO_Potvrdenie-o-zaplateni-dane-z-prijmov-zo-zavislej-cinnosti_01-2019

FO_Vyhlasenie-o-poukazani-podielu-zaplatenej-dane-z-prijmov-fyzickej-osoby